Ekibimiz

İ. Selin Nacar Öztürk Avukat s.nacar@guleryuz.av.tr
VCard ekleyin
İ. Selin Nacar Öztürk

Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni üçüncülükle bitiren Selin, İstanbul Barosu’na kayıtlıdır. Selin ayrıca, ÖSYM üniversite giriş sınavında Türkiye 53.’sü olmuştur.

Selin, İngilizce ve Fransızca dillerini akıcı şekilde konuşmasının yanında Fransızca bir kitabı edebiyatımıza kazandırmış ve Fransızca kaleme alınmış birçok kitap ve makalenin dilimize kazandırılması için katkıda bulunmuştur.

Seçili Yayınlar:

Çeviri:

  • Dokunulmaz Olan Hiçbir Şey Yoktur, Her Şey Söylenebilir: İfade Özgürlüğü Üzerine Düşünceler, Dost Kitabevi (Orijinal adı: Rien n'est sacré, tout peut se dire: Réflexions sur la liberté d'expression, Raoul Vaneigem, 2018).

Makaleler:

  • Covid-19 Aşılarının Türkiye’ye Girişi: Türkiye Pazarı ve Ruhsatlandırma Süreçleri, Dünya Gazetesi, Executive-TR Monitor, Sayı 193 & Aşı Yaptırmak Zorunlu Kılınabilir Mi? başlığıyla Bloomberg Businessweek, Aralık 2020 (Doç. Dr. Hüseyin Melih Çakır ile birlikte).
  • Aşıların Türkiye'ye Girişi İçin Yeni Bir Kapı: Acil Kullanım Onayı, Bloomberg Businessweek, Ocak 2021 & Dünya Gazetesi, Executive-TR Monitor, Sayı 19 (Doç. Dr. Hüseyin Melih Çakır ile birlikte).
  • Vergi Konularında Otomatik Bilgi Değişimi, CEE Legal Matters Magazine, Sayı 7.8, Eylül 2020 (eş yazar).
  • Kadın İstihdamı: Kadını Korumaya Yönelik Düzenlemeler Kadını Gerçekten Koruyor Mu?, Bloomberg Businessweek Türkiye, 8 Mart 2021 (Dr. Zahide Altunbaş Sancak ile birlikte).